Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Sterownik komfortu - wymiana. Na co uważać...

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    Zamieszczone przez Krzaq
    karoldab82, Wpadnij po 20tej to ogarniemy temat

    Panowie Macie jakąś rozpiskę funkcji które można ustawić dodatkowo z cala procedurą ?? Z chęcią bym przygarną
    To forum jest jedną wielką kopalnią wiedzy - wpisz w szukajkę VCDS + kodowanie - i miłej lektury

    Komentarz


    • #77
      Zamieszczone przez kowaltom99
      Zamieszczone przez Krzaq
      karoldab82, Wpadnij po 20tej to ogarniemy temat

      Panowie Macie jakąś rozpiskę funkcji które można ustawić dodatkowo z cala procedurą ?? Z chęcią bym przygarną
      To forum jest jedną wielką kopalnią wiedzy - wpisz w szukajkę VCDS + kodowanie - i miłej lektury
      to to wiem już szukałem kilku rzeczy w ten sposób chodziło mi bardziej o swoistą pigułkę gdzie będzie co nieco. Jedna taką udało mi się znaleźc na forum audi
      GEODETA - w razie potrzeby pisać

      Komentarz


      • #78
        Hej wszystkim.
        Sorki za zawracanie gitary z podświetlaniem zakrętów.
        Kolega Waldemar ogarnął temat w...2 minuty 
        No i są. ..wrrr
        Dziękuję za wyrozumiałość.
        Pozdrawiam.
        Ślicznotka: O2 FL :-)

        Komentarz


        • #79
          Krzaq, do Octavii 1 będzie ciężko cokolwiek zaproponować. Musiałbyś raczej poszukać na forum Golfa 4 czy właśnie Audi. U nas era VCDS rozpoczęła się właściwie wraz z O2, więc mało jest postów związanych z kodowaniem O1.
          Pozdrawiam
          Marcin

          Komentarz


          • #80
            Zamieszczone przez Enriquez
            Krzaq, do Octavii 1 będzie ciężko cokolwiek zaproponować. Musiałbyś raczej poszukać na forum Golfa 4 czy właśnie Audi. U nas era VCDS rozpoczęła się właściwie wraz z O2, więc mało jest postów związanych z kodowaniem O1.
            Zgadzam się z Tobą w stu procentach tym ze ja nie szukałem tego dla siebie a dla ojca i znajomych którzy mają O2
            GEODETA - w razie potrzeby pisać

            Komentarz


            • #81
              ODSWIEZAM TEMATMMOZE KTOS TU SIE POJAWI....panowie potrzebuje Waszej pomocy bo juz nie wiem gdzie szukac info odnosnie mojego modułu, ktory ma oznaczenie 1K0959433CN - bida z nędzą
              Nie wiem czy np tutaj go pominelam ale nie widze nigdzie oznaczenia CN. Szykuje sie do zakupu halogenow ale niemwiem czy on mi je obsłuży... Poza tym ciagne w kierunku maxi dota.
              Przy wymianie manetek moj modul został zczytany vcds em...

              Powiedzcie mi cos więcej lub na jaki moge wymienić aby w mojej skodzie obsłużył wszystko co będzie możliwe do zamontowania w przyszlosci?
              Octavia II
              Kasia in black

              Komentarz


              • #82
                kw76, ten moduł nie ma nic wspólnego z tym co wymieniasz
                jest to moduł komfortu odpowiadający za szyby, centralny zamek, alarm, pilota, itd. - nic z nim nie trzeba robić
                natomiast chodzi Ci zapewne o moduł centralnej elektryki czyli bordnetza (3C0... 3C8...)
                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                poprzednie modele:
                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                Komentarz


                • #83
                  Zamieszczone przez krzynol
                  kw76, ten moduł nie ma nic wspólnego z tym co wymieniasz
                  jest to moduł komfortu odpowiadający za szyby, centralny zamek, alarm, pilota, itd. - nic z nim nie trzeba robić
                  natomiast chodzi Ci zapewne o moduł centralnej elektryki czyli bordnetza (3C0... 3C8...)
                  eee na to wychodzi, że tak... czytajac to wszystko bylam pewna, ze jest on również za to odpowiedzialny tzn np. za halogeny z cornerami (goła miętowka) .

                  Druga sprawa to taka, ze mam tempomat, mam zmienioną druga prawą manetkę. Moj zielony wyświetlacz pokazuje temperature zew. , a chciałabym widziec spalanie i co dalej? Niewatpliwie będę dążyła do maxi dota ale to ciutke odlegly temat.

                  Mam alarm i centralny oddzielnie w pilocie jako dokladany, a chcialabym mieć jeden klucz. Wszystko to jest juz dla mnie skomplikowane na etapie elektroniki-elektryki

                  Poza tym jesli nic z ni nie trzeba robic to po co go co drugi uzytkownik skody wymienia?
                  Octavia II
                  Kasia in black

                  Komentarz


                  • #84
                    kw76, bo w OII po lifcie moduł komfortu jest "zaszyty" wewnątrz modułu Centralnej Elektryki więc wymienia się całość ( u Ciebie Moduł Komfortu i Centralna Elektryka to dwa różne moduły/pudełka umieszczone po dwóch stronach deski rozdzielczej ).
                    Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                    Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                    Komentarz


                    • #85
                      Halogeny

                      Linkę o informację czy moduł 1KO 937049 N obsłuży halogeny w o2 przed fl i co ewentualnie może obsłużyć?Z góry dziękuję.

                      Komentarz


                      • #86
                        grzegorz1007 czytaj dokładnie. Za obsługę halogenów odpowiada Bordnetz.

                        Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                        Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                        Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                        Komentarz


                        • #87
                          gradek, To o co kolega grzegorz1007 zapytał (1K0 937 049 N ) to jest właśnie Bordnetz , i jest on w wersji 21 byte Highend , czyli halogeny i ksenony tak , doświetlanie nie , i podświetlenie dywaników też nie , comig home i leaving home też nie , bo do tego potrzeba 30 byte .
                          Resztę może dopowiedzą koledzy co bardziej siedzą w O2 .

                          Komentarz


                          • #88
                            Zamieszczone przez Wojtenio
                            1K0 937 049 N ) to jest właśnie Bordnetz , i jest on w wersji 21 byte Highend , czyli halogeny i ksenony tak , doświetlanie nie , i podświetlenie dywaników też nie , comig home i leaving home też nie , bo do tego potrzeba 30 byte
                            Nie prawda. Sam go miałem do niedawna i coming/leaving home działało bez problemu
                            Jedynie do doswietlania potrzeba 30 Bytowego
                            Mój szatan

                            Paweł

                            Komentarz


                            • #89
                              po co ciągniecie temat o brodnetzach w wątku o komforcie
                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                              poprzednie modele:
                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                              Komentarz


                              • #90
                                Bardzo przepraszam ze w tym dziale ale nie wiedzialem gdzie zadac nastepujace pytanie:
                                Czy gateway o nr 7N0 907 530 M to jest jakas wysoka wersja? Zalezy mi na 30 Bytowym. Dziekuje bardzo za odpowiedz
                                Daniel

                                Komentarz


                                • #91
                                  Zamieszczone przez krzynol
                                  po co ciągniecie temat o brodnetzach w wątku o komforcie
                                  Powiedział Krzynol co wiedzial ;-) choc dobrze widzi, ze niedoswiadczone kolezenstwo nie jest swiadome tego, ze to co przed liftem obslugiwaly dwa urzadzenia, bordnetz + comfort module (czyli modul komfortu), po lifcie siedzi w jednym kombajnie.

                                  :diabelski_usmiech

                                  [ Dodano: Sro 11 Maj, 16 08:37 ]
                                  Zamieszczone przez dasman13
                                  Bardzo przepraszam ze w tym dziale ale nie wiedzialem gdzie zadac nastepujace pytanie:
                                  Czy gateway o nr 7N0 907 530 M to jest jakas wysoka wersja? Zalezy mi na 30 Bytowym. Dziekuje bardzo za odpowiedz
                                  dasman13 mylisz pojęcia. Gateway i jego typ wskazałeś poprawnie. Reszta to banialuki. Gateway nie ma różnych "długości" słowa kodowego. Gateway, inaczej bramka interfejsu CAN, może być w stanie nadzorować komunikację różnych urządzeń, czasem starszych, czasem nowszych. Jak poznać, czy gateway jest "na wypasie"? Wygooglować jego zdjęcie i zerknąć na datę produkcji umieszczoną na obudowie danego typu. Im nowszy tym większym wypasem jest.

                                  A trzydziestobajtowy to może być moduł sterownika centralnej elektryki (Bordnetz lub CECM jak kto woli), lub jego następca, moduł BCM. To są jednak zupełnie inne urządzenia.
                                  Pozdrawiam, Robreg.
                                  ----
                                  furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X